شما اینجا هستید
خبرهای مهم » فعالیت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز در امر بیابان زدایی

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریزبه مناسبت ۱۷ ژوئن برابر با ۲۷ خرداد و روز جهانی مقابله با بیابانزایی گفت: تنها در بخشی از نقاط شهرستان از جمله محدوده در بهادران بدون پوشش و دارای شرایط ایجاد فرسایش بادی می باشد.

در ادامه آقای باقری افزود: در سال ۹۰  طرحیتحت عنوان طرح مدیریت مناطق بیابان در سطح ۱۰۶۰۶ هکتار در مناطق بهادران در جهت حفاظت از خاک و تثبیت شن های روان تهیه و تصویب شد ، از این سطح حدود ۱۰ هکتار آن با توجه به اعتبارات تخصیصی کشت گونه تاغ انجام گردید و در حال حاضر از آن مراقبت و نگهداری می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر طرح فوق در حال بازنگری و بررسی مجدد می باشد که در آینده نزدیک کلیه نقاط حساس به فرسایش بادی توسط کارشناسان مجرب این اداره بررسی و اصلاح می گردد.

همچنین محدوده ای در سطح ۲۱۰۰ هکتار در مناطق سریزد،هرفته،بهادران و گردکوه با همکاری مجریان طرح های مشارکتی با کشت نهال های تاغ و اسکنبیل اجرا و تحت مراقبت می باشد.

این مسئول در پایان گفت: از مسئولین زیرربط درخواست می گردد جهت تثبیت بستر بیابان و جلوگیری از ایجاد فرسایش بادی و هچنین حفاظت از اراضی کشاورزی و روستاهای مجاور ، موضوع را در اولویت قرار داده و نسبت به تامین اعتبار از منابع استانی جهت اجرایی نمودن این طرح همکاری لازم به عمل آید.

 

منبع:اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز