شما اینجا هستید
گزارش ویژه » کاهش غلظت ذرات گرد و غبار تا پایان امروز در یزد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد، با اشاره به این‌که در ساعات پایانی امروز از غلظت ذرات گرد و غبار در استان کاسته می‌شود، گفت: از فردا تا پایان هفته دمای استان بین دو تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت .

«محمدرضا شیرغلامی»، با بیان این‌که از شب گذشته شاهد نفوذ ذرات گرد و غبار از مناطق شمالی کشور به سمت استان یزد هستیم، اظهار کرد: منشا این گرد و غبار جنوب استان سمنان و بخش‌هایی از استان اصفهان است.

وی با اشاره به این‌که در اکثر مناطق مرکزی کشور شامل استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و حتی بخش‌هایی از استان چهارمحال بختیاری شاهد وقوع این پدیده و کاهش دید افقی هستیم، افزود: شب گذشته دید افقی در فرودگاه یزد تا ۹۰۰ متر کاهش پیدا کرده است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان یزد،گفت: پیش‌بینی می‌شود در ساعات آینده امروز از غلظت ذرات گرد و غبار در استان کاسته شود.

وی در ادامه به وضعیت جوی استان اشاره و بیان کرد: از فردا یکشنبه ۲۶ خردادماه تا پایان هفته برای استان یزد جوی آرام همراه با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

این مسئول در پایان با بیان این که پیش بینی می شود دمای شهر یزد در گرمترین ساعات امروز شنبه ۲۵ خردادماه به ۳۸ درجه سانتی گراد، فردا و پس فردا به ۴۰ درجه سانتی گراد و در خنکترین ساعات سه شب آینده نیز به ترتیب به ۲۵، ۲۶ و ۲۷ درجه برسد، خاطرنشان کرد: از فردا تا پایان هفته دمای استان بین دو تا سه درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت.

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز