شما اینجا هستید
منابع طبیعی » اجرای طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون »در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهاباد

به گزارش یزدزیست ، در روز دوشنبه مورخ ۲۰/۳/۹۸ با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرح ملی کنترل فشار خون در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهاباد اجرا گردید . باحضور کارشناس بهداشت شهرستان فشار و قند خون همکاران این اداره مورد بررسی قرار گرفته و توصیه های لازم جهت سلامت شخصی به همکاران ارائه گردید.

گفتنی است ، براساس برآوردها ۴۰درصد از مردم از بیماری فشار خون بالای خود اطلاعی نداشته و حتی نیمی از افراد که از فشار خون خود مطلع هستند نیز فشار خون خود را کنترل نمی کنند به همین دلیل بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز شد . هدف از این طرح کنترل بیماری‌های غیر واگیر مانند فشارخون بالا عزمی جدی ایجاد شود تا افراد مبتلا به فشارخون بالا شناسایی شوند و از مرگ زودهنگام ابتلا به بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های کلیوی مصون بمانند. کم کردن نمک در رژیم غذایی، کاهش غذا‌های کنسروی و فست فود‌ها و ورزش کردن می‌تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند.

لازم به ذکر است که این طرح از ۲۷ اردیبهشت در کشور در حال اجراست و مرحله دوم این طرح از ۱۸ خرداد آغاز و تا ۱۵ تیر ماه سال جاری ادامه دارد و افراد می توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه های بهداشتی محل سکونت خود با کنترل فشار خون خود از وضعیت سلامت خود اطلاع یابند .

 

منبع:اداره منابع طبیعی و آبخیزداری

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز