شما اینجا هستید
خبرهای مهم » کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مقدمه ارتقای خدمات اجتماعی

مدیرکل محیط زیست استان یزد گفت:‌ تغییر نام کمیسیون خدمات شهری به محیط زیست شهری مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر برای حفاظت از محیط زیست شهری و در نهایت توسعه خدمات اجتماعی است.

«نیره پورملایی» ، با اشاره اهمیت طرح شورای اسلامی شهر یزد در خصوص تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، ‌اظهار کرد:‌ تغییر نام این کمیسیون در شورا و معاونت مربوطه در شهرداری یزد مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر در حوزه محیط زیست شهری است.

وی با بیان این‌که ورود شهرداری با این تغییر نام کمیسیون زمینه لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاد می‌کند،‌افزود: در دنیای امروز محیط زیست صاحب اختیارات وسیع بوده و نقش مهمی در مسائل آینده بشریت ایفا می‌کند.

مدیرکل محیط زیست استان یزد گفت:‌ دفع زباله، ایجاد فضای سبز مطلوب و توجه به بحث انرژی پاک، استفاده راهکارهای جدید تفکیک و پردازش پسماندهای خشک و تر، ساماندهی و کنترل نخاله‌های ساختمانی و تلاش برای مدیریت منابع آبی و اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری در شهر جهانی یزد از جمله مواردی است که ضرورت ورود معاونت خدمات شهری به این حوزه را دوچندان کرده است.

پورملایی در ادامه تغییر نام کمیسیون خدمات شهری را نماد بارز تفکر آینده‌نگری و توسعه متوازن شهر یزد دانست و بیان کرد: تغییر نام واحد خدمات شهری به واحد خدمات شهری و محیط زیست، اقدامی پسندیده و لازم است.

این مسئول وحدت رویه و یکپارچگی برنامه‌ها و فعالیت‌ها و همچنین به اشتراک گذاشتن تجربیات و دست‌آوردها و مطالعات را از جمله مزیت‌های این تغییر نام در شهرداری عنوان و تصریح کرد: این مهم تاثیر بسزایی در پیشرفت و موفقیت حوزه محیط زیست استان ایفا می‌کند و حرکتی به سمت تحقق مدیریت یکپارچه و توسعه پایدار شهری است.

وی در پایان گفت: در عین حال که باید نگاه بلندمدتی به نیازهای شهر یزد داشته باشیم، نیازمند یک عزم جدی در استان در رابطه با مشارکت شهروندان در بهبود خدمات و محیط زیست شهری هستیم .

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز