شما اینجا هستید
منابع طبیعی » برگزاری جلسه مشترک پرسنل یگان حفاظت و واحد حقوقی

در ابتدا مهندس آخوندی ضمن خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان داشتند مسئله حفاظت سر لوحه همه امور سازمان می باشد . ایشان گفتند پرسنل یگان حفاظت در مواجه با متصرفین به اراضی ملّی باید سریع و دقیق با همکاری واحد حقوقی اقدام به حفظ و صیانت از عرصه های ملّی نمایند .

آخوندی بیان داشت : هدف از برخورد با متصرفین صرفاً تشکیل پرونده قضایی نیست بلکه باید با آگاه سازی و فرهنگ سازی مناسب از وقوع جرم و تشکیل پرونده های قضایی پیشگیری نمود .

وی افزود : با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور و بارش های مناسب و رویش محصولات فرعی و گیاهان دارویی  نیاز به گشت و مراقبت بیشتر از مراتع بخصوص عصرها و روزهای تعطیل می باشد .

در ادامه مهندس میر شمسی گفت : با توجه به بارش های اخیر و رویش گیاهان دارویی و محصولات فرعی کارکنان یگان حفاظت باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ و حراست از مراتع و برخورد با متخلفین انجام دهند .

معاون فنی گفت : بحث چرای دام در مراتع و همچنین تعداد دام و زمان بندی ورود و خروج دام از مزاتع باید کاملاً تحت کنترل باشد .

در ادامه سرهنگ مختومی ضمن تشکر از فرماندهان یگان حفاظت شهرستان ها به واسطه تلاش های شبانه روزی آنها در برخورد با متخلفین بیان داشت با توجه به شروع فصل حریق و رویش گیاهان و محصولات فرعی اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرد .

مختومی گفت : فرماندهان یگان حفاظت در سطح حوزه های استحفاظی  با برگزاری جلسه با جوامع محلی به واسطه آشنایی آنها با منطقه و دسترسی سریع به مراتع و آگاه سازی و تجهیز آنها به تجهیزات ایمنی و انفرادی و صدور کازت همیار طبیعت در مواقع بحرانی از آنها در خواست کمک نمود.

رئیس اداره حقوقی بیان داشت : تشکیل پرونده قضایی باید کامل ، دقیق و به همراه مستندات لازم و کافی باشد چون مبنای پیگیری واحد حقوقی در دادسرا گزارش مسئول یگان شهرستان می باشد .

در پایان فرماندهان یگان حفاظت و مسئولین واحد حقوقی شهرستان ها به بیان مسائل و مشکلات واحد مربوطه در سطح حوزه های استحفاظی خود پرداختند .

 

منبع:اداره منابع طبیعی و آبخیزداری

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز