شما اینجا هستید
خبرهای مهم » معادن در مسیر ایفاء مسئولیتهای اجتماعی و رفع دغدغه های زیست محیطی بیش از پیش بکوشند

«محمدعلي طالبي» با اشاره بر توجه فعالان اقتصادی به ایفاء مسئولیتهای اجتماعی، دغدغه های زیست محیطی و جهت دهی فرایند ایجاد اشتغال معادن به سمت فارغ التحصیلان بومی گفت: بروکراسی اداری در جریان تولید و فعالیت معادن به حداقل خواهد رسید.

به گزارش یزدزیست ، دیدار اعضای هیات مدیره خانه معدن و برخی فعالان این حوزه با” محمد علی طالبی” پیرامون هم اندیشی در حل مشکلات و بهره برداری مناسب از معادن با تاکید بر مولفه های زیست محیطی،مسئولیت اجتماعی و ثروت آفرینی، در سالن زنده یاد حمیدیا صورت گرفت.

استاندار يزد در این دیدار گفت: معادن غنی و متنوع، ظرفيت بسيار خوبی برای استان است كه در شرايط امروز مي تواند به فرایند توسعه استان کمک کند تا با بهره گیری از مجاری قانونی، علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید ثروت، در رونق اقتصادي دولت،تامين اعتبارات مورد نياز و يا جبران خسارت ها نقش آفرینی کند.

وي يادآور شد: توجه به مسائل زیست محیطی با هدف ارائه پاسخ مناسب به نسل هاي آينده موضوعی جدی در حوزه فعالیت های معدنی استان است كه خوشبختانه گفتمان موثری از سوی واحدهاي اقتصادي،دستگاه های اجرایی و فعالان این عرصه در این خصوص ايجاد شده و امید است مورد توجه تمام بخش ها قرار گیرد.

استاندار يزد افزود: ضروریست نوع رويكرد ما در فرایند توسعه استان، نسبت به آينده به گونه ای باشد که علاوه بر بهره مندی از منابع موجود، بتوانیم پاسخگوي نیاز نسل هاي آتی نيز باشيم.

 

منبع:اداره کل حفاظت محیط زیست یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز