شما اینجا هستید
خبرهای مهم » وضعيت نگران‌كننده نيست ولي آماده مقابله‌ايم

مدیر کل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان یزد، با بیان این که وضعیت نگران‌کننده‌ای نسبت به هجوم ملخ‌ها در یزد وجود ندارد، بر لزوم اطلاع‌رسانی به موقع بهره‌برداران در صورت مشاهده جمعیت اولیه ملخ‌ها تاکید کرد.

«مرتضی فتاحی اردکانی» ، با بیان این که یزد هیچ گونه وضعیت نگران‌کننده‌ای در رابطه با هجوم ملخ‌ها ندارد، اظهار کرد: در صورت ظهور جمعیت ملخ‌ها، تجهیزات، ادوات و سموم کافی برای مقابله با آن‌ها وجود دارد.

وي افزود: ریزش ملخ‌ها در شش استان کشور که عمدتاً در نواحي منابع طبیعی قرار داشته، رخ داده است و کمتر به مزارع و باغات هجوم آورده‌اند ولي با اين حال، منجر به فعالیت متولیان مربوطه در مبارزه با ملخ‌ها شده است.

این مسئول با بیان این که مشاهده ملخ‌ها در برخی از استان‌ها و شهرهای هم‌مرز منجر به آمادگی بیش از پیش استان برای مقابله با این آفت شده است، تصریح کرد: با اعلام شبکه‌های مراقبت و پیش آگاهی‌های لازم، اکیپ‌های مبارزه آماده مقابله در قالب اقدامات دفاعی لازم هستند.

مدیر کل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی به موقع بهره‌برداران در صورت مشاهده جمعیت ملخ‌ها، بیان کرد: جمعیت نوظهور اولیه در اغلب مواقع، جمعیت بسیار کمتری از ملخ‌ها را نسبت به جمعیت اصلی آن‌ها در بردارد لذا مقابله اولیه با آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

فتاحي خاطرنشان کرد: به همین منظور نيز از بهره‌برداران تقاضا داريم تا در صورت مشاهده ملخ‌ها به جهادکشاورزی هر منطقه به عنوان بهترین و پابکارترین متولیان مربوطه، اطلاع رسانی کنند.

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز