شما اینجا هستید
منابع طبیعی » برگزاری سومین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل و مخاطرات برق ، آب و فاضلاب شهرستان اردکان

به گزارش یزدزیست ، جلسه کارگروه تخصصی امور سیل و مخاطرات برق ، آب و فاضلاب شهرستان اردکان با حضور رئیس و جمعی از کارشناسان اداره منابع طبیعی ، سرپرست فرمانداری ، نمایندگانی از بخشداری ، آب منطقه ای ، شبکه بهداشت و درمان ، هواشناسی ، اداره برق ، شهرداری و … در سالن شهید پایدار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان برگزار گردید .

در این جلسه ابتدا جدیدی ( سرپرست فرمانداری شهرستان ) در خصوص شرایط خشکسالی چند سال گذشته ، بارندگی های اخیر و لزوم آمادگی همه دستگاه ها در صورت بروز سیل و مقابله با خطرات احتمالی مطالبی را بیان نمودند .  همچنین بازدیدها و نظارت های مستمر بر پروژه های ساخته شده قبلی و در دست ساخت را مورد تاکید قرار دادند .

و در ادامه افخمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از اقدامات انجام گرفته در این خصوص که شامل تخلیه رسوب بند روستاهای سرو بالا ، ایجاد بند خاکی رحمت آباد را یادآوری نمود و در ضمن کلیه موارد اصلاحی و احداثی مربوط به حوزه آبخیزداری را جهت بررسی و اقدامات بعدی مورد تاکید قرار دادند .

و در ادامه هر کدام از کارشناسان در رابطه با سیل و خسارات ناشی از آن راهکار هایی پیشنهاد دادند و در پایان به جمع بندی مطالب مطرح شده پرداخته شد.

 

منبع:اداره منابع طبیعی و آبخیزداری

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز