شما اینجا هستید
منابع طبیعی » سنگ آبهای بیشه در، اعجابی حیرت انگیز در بافق

سنگ آب‌های بیشه دَر از جمله جاذبه‌های طبیعی شهرستان بافق است که از آن می‌توان به عنوان اعجابی حیرت انگیز در دل کویر بافق یاد کرد .

به گزارش یزدزیست ، سنگ آبهای بیشه یکی از مفرح‌ترین و جذاب‌ترین مقصدهای گردشگری طبیعی شهرستان بافق که به شماره ۳۸۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .

طبیعت این منطقه نیز سرشار از عجایب رازآلودی است که چشمان را برای ساعت‌ها خیره می‌کند، دره بزرگ، باریک و تنگ بیشه‌در از جمله زیبایی‌های بسیار خاصی این شهرستان بافق است.

«سیدجلال موسوی» رییس سازمان محیط زیست بافق در این خصوص اظهار کرد: با دیدن شیارهای ایجاد شده بر تخته سنگهای بزرگ که بوسیله آب ایجاد شده به قدرت آب لطیف ایمان می آورید .

وی افزود: زیبایی آن زمانی دو چندان می شود و حالت سحرآمیز به خود می گیرد که باران هم باریده و سنگ آبها پر از آب شده باشد و چک چک و جاری شدن آب در عمق تنگه یا از سنگ آبی به سنگ آب دیگر واقعا تماشایی است .

موسوی گفت: چشمه سارهای نسبتا دایمی نیز در عمق آن وجود دارد که محل سیراب شدن بزهای کوهی و سایر حیات وحش است که در این بیشه زندگی می کنند .

رییس محیط زیست بافق ادامه داد: در آستانه فرا رسیدن سال نو این سنگ آبهای عجیب و دیدنی مسافران نوروزی را به تماشای جلوه های طبیعی و زیبای خود دعوت می کند .

وی از همگان خواست در کنار تماشای این منطقه زیبا و منحصر به فرد در حفظ محیط زیست کوشا باشند .

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز