شما اینجا هستید
خبرهای مهم » ۸۵ میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان ابرکوه پرداخت‌شد

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: ۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سال ۱۳۹۷ به روستاییان با مصوبه کارگروه اشتغال این شهرستان پرداخت‌ شد.

به گزارش یزدزیست ، مهدی غیب الهی افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای ۱۰۵طرح خود اشتغالی در بخش کشاورزی و دامپروری به روستائیان و عشایران پرداخت‌شده است .
وی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها که عمدتاً در سه‌ ماهه نخست سال آینده بهره برداری می شود ، زمینه اشتغال ۱۷۰ نفر فراهم خواهد شد.
این مسئول با توجه به ظرفیت‌های تولید شیر در این شهرستان اظهار داشت : از مجموع تسهیلات پرداختی ۷۰ میلیارد ریال آن برای افزایش تولید شیر پرداخت ‌شد که با ساخت و فعال کردن بخش‌های غیرفعال دامداری‌ها زمینه اشتغال ۱۱۰نفر فراهم می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه ادامه داد: با پرداخت تسهیلات دامپروری چهار واحد گاو شیری ۲۰۰ راسی ، ۲۰ واحد دام سبک ۵۰۰ راسی‌ و یک واحد مرغ تخم‌گذار ۱۳۰ هزار قطعه‌ای به واحدهای تولیدی شهرستان افزوده خواهد شد.
غیب الهی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که برای افزایش تولید شیر فراهم است با پرداخت وام ، میزان تولید شیر از ۶۵ تن روز در سال ۱۳۹۸به ۱۰۰تن در روز افزایش می‌یابد.
وی بیان کرد: این شهرستان رتبه دوم تولید محصول دامی استان یزد را در اختیار دارد و سالانه ۱۱۰ هزار تن فراورده دامی تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

 

منبع:سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز