شما اینجا هستید
گزارش ویژه » هوای یزد ۱۰ درجه گرم می‌شود

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد با اشاره به این که استان از اوایل هفته آینده تحت تاثیر موج ناپایدار جوی قرار می‌گیرد، گفت: هوای یزد ۱۰ درجه گرم می‌شود .

«سیدعباس میرحسینی» ، با بیان این که براساس نقشه‌های همدیدی هواشناسی، برای روزهای پایانی هفته جاری جوی نسبتا پایدار پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: روند افزایشی دمای استان از فردا پنج شنبه ۱۸ بهمن ماه آغاز می‌شود .

وی با اشاره به این که افزایش ۱۰ درجه ای دمای هوای یزد تا روزهای نخستین هفته آینده ادامه دارد، افزود: از اوایل هفته آینده استان یزد تحت تاثیر موج ناپایدار جوی قرار می‌گیرد .

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد با بیان این که برای روزهای یکشنبه ۲۱ بهمن و دوشنبه ۲۲ بهمن ماه احتمال بارش های پراکنده پیش بینی می‌شود، گفت: برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آتی نیز بارش باران در برخی نقاط و وزش بادهای نسبتا شدید به همراه کاهش دما گزارش شده است .

میرحسینی در ادامه با اشاره به این که طی شبانه روز گذشته سردترین نقاط استان از ده بالا، نیر و گاریز به ترتیب با دمای منفی۱۴، منفی ۱۲ و منفی ۱۱ درجه گزارش شده است، خاطرنشان کرد: بافق با دمای بیشینه ۱۳ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه یزد طی ۲۴ ساعت گذشته است .

این مسئول با بیان این که در شبانه روز گذشته از منشاد و ده بالا به ترتیب پنج و دو سانتی متر برف گزارش شده است، تصریح کرد: دمای شهر یزد در همین مدت بین ۱۰ و صفر درجه در نوسان بوده است .

وی در پایان گفت: پیش بینی می شود دمای کمینه شهر یزد در سه شب آینده به صفر، سه و شش درجه سانتی گراد برسد.

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز