شما اینجا هستید
گزارش ویژه » برگزاري كارگروه ساماندهي اثر طبيعي – ملي سرو ابركوه

کارگروه ساماندهی اثر طبیعی – ملی سرو ابرکوه با حضور اعضاء در در محل سالن كنفرانس دانشكده منابع طبيعي و كويرشناسي دانشگاه يزد برگزار گرديد.

به گزارش یزدزیست ، با توجه به نزديك شدن تعطيلات نوروزي، به منظور برنامه ريزي مناسب جهت انجام فعاليت هاي مربوط به اثر طبيعي- ملي سرو كهنسال ابركوه و در راستاي بررسي مسائل مرتبط با درخت، كارگروه ساماندهي اثر طبيعي- ملي سرو ابركوه در محل سالن كنفرانس دانشكده منابع طبيعي و كويرشناسي دانشگاه يزد برگزار گرديد.

در اين جلسه گزارشي از اقدامات عمراني انجام شده در محوطه سرو توسط مدير اجرايي مجموعه ارائه و با توجه به در پيش رو بودن نوروز و افزايش شمار بازديدكنندگان درخت سرو، مقرر شد تمهيدات لازم نظير پيگيري راه اندازي موزه تاريخ طبيعي، طراحي و نصب تابلو دوزبانه، تهيه و چاپ كارت پستال سرو، طراحي اپليكيشن مناسب، ساماندهي فضاي سبز مجموعه در اسرع وقت اجرايي گردد.

سرو كهنسال ابركوه تنها اثر طبيعي- ملي استان يزد است كه از سال ۱۳۸۲ در ليست مناطق چهارگانه محيط زيست قرار گرفته است. درخت سرو ابركوه، كهنسال ترين موجود زنده جهان به شمار مي رود و سن آن بالغ بر ۴۵۰۰ سال تخمين زده شده و هر ساله پذيراي تعداد زيادي از گردشگران داخلي و خارجي مي باشد.

 

منبع:اداره كل حفاظت محيط زيست استان يزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز