شما اینجا هستید
خبرهای مهم » دیرینگی استفاده بهینه از ظرفیت‌های زیست‌محیطی در فرهنگ یزد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: استفاده بهینه از ظرفیت‌های زیست‌محیطی از دیرباز در فرهنگ یزد وجود داشته است.

به گزارش یزدزیست ، غلامعلی سفید در همایش بین‌المللی شهرهای پایدار جهان که به میزبانی یزد برگزار شد، با اشاره به ضرورت استفاده از دانش بومی برای رسیدن به پایداری بیش از پیش اظهار داشت: رسیدن به پایداری بیش از پیش اولویت اصلی مدیریت شهری یزد است.

وی با بیان اینکه در ماه جاری دفتر ملی یونسکو در این شهر آغاز به کار کرده است، افزود: در تدارک برگزاری کارگاه بین المللی خشت خام هستیم.

سفید بیان کرد: الزام به ساخت و سازهای تنها با گل و خشت، ایجاد تشکل‌های غیردولتی به منظور حمایت از پایداری شهری، تلاش برای استفاده بهینه از بازیافت شهری، استفاده از پساب برای فضای سبز، آموزش شهروندی در حوزه محیط زیست و استفاده از ماشین‌های برقی از جمله اقدامات انجام شده برای رسیدن به پایداری بیش از پیش در مدیریت انرژی یزد است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد: ورود به بحث آموزش شهروندی برای جدایی زباله‌های شهری، توجه برای استفاده از انرژی خورشیدی، استفاده از فضای سبز عمومی و کم آبخواه، از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری یزد در حوزه پایداری انرژی در این دیار است.

سفید با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های بومی برای پایداری در حوزه‌های مختلف شهری، افزود: امیدوارم برگزاری این چنین کنفرانس هایی بتواند آنطور که باید و شاید یزد را برای رسیدن به اهداف عالی کمک کند.

وی، رسیدن به پایداری بیش از پیش در حوزه انرژی را یکی از اولویت‌های اجرایی در مدیریت شهری یزد دانست و گفت: یزد از دیرباز تاکنون بحث استفاده بهینه از ظرفیت‌های زیست محیطی را در فرهنگ خود داشته است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز