شما اینجا هستید
خبرهای مهم » حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی تبدیل شود

به گزارش یزدزیست ، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در بازدید از محل تخلیه پسماند‌های شهر یزد و زارچ به اتفاق مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد، بر ضرورت جدی ورود شهرداری و دستگاه‌های اجرایی موثر در موضوع ساماندهی پسماند‌های صنعتی و غیرصنعتی در استان تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد افزود: وضعیت فعلی استان در مسائل زیست محیطی از جمله آلودگی آب و هوا، محیط ‌های ناپاک بدلیل تخلیه نخاله و زباله‌ها مناسب نیست و ساماندهی این موضوع نیاز به بررسی، تامل دقیق‌تر و همکاری تمام دستگاه‌های دولتی و مردم دارد.
صادقیان به ضرورت تبدیل حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی اشاره کرد و ادامه داد: عدم توجه به مشکلات زیست محیطی دیگر مسائل زندگی روزمره ما را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد زیرا لازمه یک زندگی بهتر، رعایت ملاحظات زیست محیطی توسط همه مردم، صنعتگران و مسئولان دولتی است.
این مقام مسئول اضافه کرد: همه دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها باید تلاش کنند و طبق برنامه‌هایی که در کارگروه‌های پسماند و امور زیربنایی اعلام می‌شود تمام توان خود را به کار گیرند تا با اجرای برنامه‌های کوتاه و بلند مدت بتوان ساماندهی این موضوع را در استان شاهد بود.

 

منبع:اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز