شما اینجا هستید
بحران آب » آبرساني سيار به ۲۲ هزار روستايي استان يزد/تامين آب ۸۰ هزار روستايي از خط انتقالي

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان يزد اعلام كرد: آب شرب مورد نياز قريب ۲۲ هزار نفر در ۳۳۰ روستای استان از طریق آبرسانی سیار تامین می‌شود.

«محمد فاتحی» در مجمع عمومی عادی سهامداران شرکت آبفار یزد كه با حضور کلیه سهامداران این شرکت و شرکت مهندسی آبفای کشور برگزار شد، اظهار كرد: در مجموع ۴۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار با ۲۷۱ هزار نفر جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات رسانی شرکت آبفار قراردارد که آب مورد نیاز این روستاها از طریق ۲۹۶ حلق چاه،۲۲ دهنه چشمه ،۴۴ رشته قنات و چهار مورد آب سطحی تامین می شود .

وی افزود: در مجموع آب۳۳۰ روستای استان و در حدود ۲۲ هزار نفر از طریق آبرسانی سیار تامین می‌شود .

این مسئول همچنین تصریح کرد: تعداد ۷۰ روستا با جمعیتی نزدیک به۸۰ هزار نفر از آب انتقالی استفاده می‌کنند که در زمان‌های تخریب خط لوله انتقالی و بحران آب از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می‌شوند .

وی طی گزارشی به بودجه تخصیص یافته به این شرکت در سال گذشته نيز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶، جمع کل بودجه تخصیص یافته تملک دارایی۴۱۱ میلیارد ریال بوده است که در مجموع ۶۶ درصد از بودجه مصوب را در بر می‌گیرد .

فاتحي در پايان نيز به بحران‌ها وچالش‌های پیش رو اشاره و عنوان كرد: كمبود نیروی انسانی و روند رو به رشد بازنشستگی در این شرکت و عدم امکان استخدام نیروی جدید، ادامه بحران خشکسالی در استان یزد و فرسودگی بیش از حد شبکه ها که موجب هدر رفت آب می‌شود، از چالش‌ها و بحران‌های این شرکت محسوب می‌شوند.

گفتنی است؛ تاکنون ۲۵ مرتبه خط انتقال آب شرب به استان یزد تخریب و هر بار توسط عوامل شرکت آب منطقه ای یزد مرمت شده است.

 

منبع:ایسنایزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز