شما اینجا هستید
خبرهای مهم » سه بهابادی به عنوان بهره بردار نمونه ملی انتخاب شدند

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: با همت و تلاش تولید کنندگان و بهره برداران بخش های دامپروری، کشاورزی و منابع طبیعی سه نفر از این شهرستان در عرصه های آبخیزداری ، آبیاری زیرسطحی و بانوی کارآفرین رتبه اول و دوم کشور را از آن خود کردند.

به گزارش یزدزیست ، اکبر رحمتیان در مراسم تجلیل از این سه نفر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اظهار داشت : این سه تن در سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی چندی قبل در تهران برگزار شد به عنوان نمونه برتر ملی معرفی و جوایزی به آنها اهدا شد.
وی افزود: کشاورزان و کارآفرینان نمونه افتخاری در بخش کشاورزی برای شهرستان هستند .
به گفته وی در بخش آبیاری زیرسطحی که در سطح ۱۳۰ هکتار انجام شد حسن دهقان بهابادی مقام دوم را کسب کرد و این کشاورز با اجرای این طرح زمینه اشتغال ۱۰۲ نفر را فراهم کرد.
همچنین محبوبه محمدی به عنوان بانوی کارآفرین نمونه کشوری انتخاب شد و مقام دوم را به دست آورد، وی در زمینه تولید شیر و فرآورده های لبنی فعالیت دارد و توانست زمینه اشتغال سه نفر را فراهم کند.
زهرا سلطان پناه رتبه اول آبخیزدارداری بیولوژیک کشور را از آن خود کرد که موفق شد حدود ۵۰۰ هکتار اراضی تخریب شده منابع طبیعی را که براثر برداشت بی رویه نابود شده بود با کمک جوامع محلی و تشکل های روستایی و زنان روستا دوباره احیاءکند.
مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قراردارد.

 

منبع:سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز