شما اینجا هستید
خبرهای مهم » تحقق کاهش خسارات بخش کشاورزی با همکاری سازمانهای جهاد کشاورزی و هواشناسی

روسای دستگاههای هواشناسی و جهاد کشاورزی استان یزد بر ضرورت همکاری و همفکری بیشتر این دو نهاد در راستای کاهش خسارات بخش کشاورزی به ویژه سرمازدگی تاکید نمودند.

به گزارش یزدزیست ، در جلسه مشترکی که با حضور مسئولین اجرایی این سازمان و اداره کل هواشناسی در محل دفتر ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد دو طرف ضرورت تعامل و همفکری بین بخشی در راستای اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی و کاهش خسارات به ویژه در مواقع بحرانی مانند سرمازدگی را مورد تاکید قرار دادند.

بر پایه این گزارش، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن تقدیر از برگزاری جلسات مشترک با اداره کل هواشناسی به خصوص در سالیان اخیر و انتشار نتایج این جلسات در قالب پیش آگاهی ها – توصیه ها و اخطاریه های هواشناسی در جهت آگاهی بهره برداران را در کاهش خسارات تاثیرگذار دانست و خواستار بررسی های دقیق و پژوهش های علمی و مقایسه ای در زمینه بروز اتفاقات سالهای اخیر همچون پوکی مغز پسته، عدم تامین نیاز سرمایی درختان و غیره گردید.

سیّد جمال سجادی پور با اشاره به حساسیت مباحث هواشناسی به ویژه در شش ماهه دوم سال، ارائه آمارهای دقیق و کارشناسی از میزان بارش و استحصال آب در استان را امری مهمو حیاتی دانست که بر اساس آن می توان برنامه ریزی بهتری را در جهت ارتقاء و توسعه بخش کشاورزی به عمل آورد.

همچنین در این جلسه، دکتر برهانی مدیر کل هواشناسی استان ضمن تاکید به همکاری مستمر و فعال کارشناسان هواشناسی و جهاد کشاورزی که الگویی برای کشور محسوب می شود از راه اندازی ایستگاه هواشناسی کشاورزی در اردکان و همچنین عملیات اجرایی ایستگاه دیگری در شهرستان خاتم طی ماههای آینده خبر داد و اطلاع رسانی به ۷۶هزار بهره بردار بخش کشاورزی استان در سامانه تهک کشاورزی را جهت کاهش خسارات ضروری دانست.

منبع:سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز