شما اینجا هستید
خبرهای مهم » نقش هنر براي حفاظت از محيط زيست غير قابل انكار است

به گزارش یزدزیست ، نیره پورملائی مديركل حفاظت محيط زيست استان يزد در ديدار با مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن تاكيد بر نقش هنر براي حفاظت از محيط زيست گفت: هنر نيز يكي از مولفه هاي اصلي محيط زيست است و تلفيق هنر و محيط زيست و بيان چالشها و بحران هاي محيط زيستي با زبان هنر موجب افزايش ميزان مسئوليت پذيري،افزايش فرهنگ حفاظت از محيط زيست و مشاركتهاي مردمي خواهد شد.

در اين ديدار جواديان زاده مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: نقش و جايگاه “هنر” در انتقال مفاهيم و اصلاح فرهنگ جوامع، بي بديل و از مولفه‌هاي موثر بر افكار و رفتار بشر است و حفظ و صيانت از محيط زيست وظيفه اي است كه به عهده همه افراد جامعه بوده و اين مهم جز با همبستگي، همدلي و مشاركت تمامي اقشار جامعه محقق نمي شود.
در ادامه اين ديدار مديركل حفاظت محيط زيست ضمن بازديد از نمايشگاه اقدامات اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ، از نخستين كتابفروشي سيار استان يزد نيز بازديد نمود .

لازم به ذكر است اين كتابخانه سيار در يك اتوبوس تعبيه شده و كتاب هايي متناسب با گروه هاي سني مختلف به ويژه كودكان و نوجوانان در حوزه محيط زيست به علاقمندان كتاب و كتابخواني عرضه مي نمايد و سعي شده است تا از اين طريق محروم ترين نقاط شهري و روستايي استان نيز از نعمت كتاب بهره مند شوند تا به اين ترتيب همه اقشار جامعه امكان دسترسي به كتاب را داشته باشند.
در پايان اين بازديد مديركل حفاظت محيط زيست استان پيشنهاد موزه سيار حيات وحش را در كنار مجموعه كتابخانه سيار مطرح نمود كه با استقبال مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي يزد مواجه شد و مقرر گرديد اين طرح به زودي عملياتي گردد.

 

منبع: اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز