شما اینجا هستید
بحران آب » طرح «مدیریت صددرصدی مصرف آب» در یزد اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد از اجرای طرح مدیریت صددرصدی آب در سه حوزه کشاورزی، صنعت و شرب و بهداشت یزد خبر داد.

به گزارش یزدزیست ، محمدمهدی جوادیان‌زاده در آیین افتتاحیه نخستین پویش انرژی صنایع کشور اظهار داشت: در راستای مشخص شدن سهمیه هر بخش و سهم آن‌ها در کاهش مصرف آب، کارگروه سازگاری با کم‌آبی در استان‌ها ایجاد شده است.

وی افزود: در این خصوص طرحی در استان یزد با عنوان «مدیریت ۱۰۰ درصدی مصرف آب» برای کاهش ۵۰ درصد مصرف آب بخش کشاورزی، ۳۰ درصد آب صنعت و ۲۰ درصد آب شرب طراحی و در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌ها، طرح سپاس آب است که قرار است در قالب آن ضمن معرفی بهترین مصرف‌کنندگان آب در بخش‌های مختلف، از روش‌های آنها نیز به‌عنوان الگو، استفاده شود که امیدوارم طرح شرکت فولاد آلیاژی بتواند در سایر صنایع فولادی نیز مدنظر قرار گیرد.

جوادیان زاده ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که در ارتباط با مصرف آب باید به آن توجه شود، بحث مدیریت مصرف است که نقش بسیار زیادی در عبور از مشکلات کمبود آب و خشکسالی است.

پروژه «بهره‌وری انرژی در صنایع انرژی‌ بر ایران» با حمایت مالی تسهیلات محیط‌زیست جهانی (GEF) مشترکا توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO)، همگام با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد برای مقابله با تغییرات آب و هوایی از طریق ارتقای بهره‌وری انرژی در صنایع بزرگ کشور از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در کشور اجرا شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز