شما اینجا هستید
اخبار کوتاه » سطح زیر کشت پیاز در شهرستان ابرکوه ۲۰ درصد کاهش یافت

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: برداشت محصول پیاز در۲۰۰ هکتار از زمین‌های این شهرستان آغاز شد که به دلیل تداوم خشکسالی و افت سطح آب‌های زیرزمینی سطح زیر کشت آن ۲۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش دارد.

به گزارش یزدزیست ، مهدی غیب الهی  بابیان اینکه این شهرستان در تولید محصول پیاز مقام نخست را در استان یزد دارد، افزود: می‌توان با کشت این گیاه به‌صورت نشا که صرفه‌جویی در بذر، کاهش مصرف آب و کوتاه کردن زمان کاشت تا برداشت را به همراه دارد زمینه کشت این ماده غذایی را توسعه داد.

وی اظهار کرد: با توجه به خاک مرغوب منطقه «اردی » شهر مهردشت بخش بهمن و نیز آبدهی ، تغذیه کود مغزی، محلول‌پاشی و استفاده کشاورزان ازنظر کارشناسان ترویج ، متوسط تولید پیاز در هر هکتار ۸۰ تن تا ۱۵۰ تن در نوسان است.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه ، بابیان اینکه محصول پیاز بیشتر در مزارع اردی بخش بهمن و علوی بخش مرکزی کشت می‌شود، ادامه داد: محصول پیاز شیرین و خوش‌طعم این شهرستان علاوه بر مصرف اهالی به شهرهای همجوار صادرمی‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه افت آب‌های زیرزمینی و تداوم ۲دهه خشکسالی مشکل کشاورزان را دوچندان کرده است، تصریح کرد: کاشت محصول کم آبخواه باارزش افزوده شامل محصول گلخانه‌ای ، پسته و زعفران و توسعه آبیاری نوین به کشاورزان توصیه می‌شود.

هفت هزار و ۵۰۰ خانوار کشاورز و روستایی در شهرستان ابرکوه فعالیت دارند.

آن‌ها سالانه از ۱۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت ۱۹۰ هزار تن محصول کشاورزی و نیز با پرورش و نگهداری دام سبک و سنگین انواع فراورده‌های دامی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند .

مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

 

منبع:سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز