شما اینجا هستید
خبرهای مهم » بازدید رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ازقرق های اختصاصی محیط زیست استان یزد

رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ازقرق های اختصاصی محیط زیست استان یزد بازدید کردند.

به گزارش یزدزیست ، احمد علی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با اشاره به اینکه واگذاری قرق ها به جوامع محلی یک کار مثبت است گفت: با توجه به اینکه استان یزد جزو استان‌هایی است که در سال کمترین بارش را دارد و با کمبود آب روبرو است، باید این منطقه، به جای توسعه کشاورزی و صنعت که بیشترین مصرف آب را دارند به سمت صنعت گردشگری وطبیعت گردی سوق داده شود.

وی طی بازدیدی که به همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قرق های استان یزد داشت اظهار کرد: خوشبختانه آمارها در یزد نشان می دهد که با واگذاری قرق های اختصاصی به جوامع محلی با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست، درصد رشد جمعیت حیات وحش بالا رفته و این گامی است در جهت حفظ گونه های جانوری که با آن می توان به توسعه پایدار دست پیدا کرد.

احمدعلی کیخا در پایان گفت:امیدواریم در این خصوص بتوانیم شرایط بهره برداری خردمندانه ای را فراهم کنیم. با این آغاز خوب امیدوارم بتوانیم این راه را ادامه داده و به سایر مناطق کشور نیز تسری دهیم.

در ادامه این بازدید نمایندگان و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی قرق های اختصاصی و واگذاری آن ها به بخش خصوصی و جوامع محلی بازدید کرده و شرایط را مثبت ارزیابی و اذعان نمودند با توجه به اینکه ما در مناطق خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم باید در راستای حفاظت از محیط زیست تلاش نماییم تا بتوانیم آنچه تاکنون از دست داده ایم را حفظ و احیا نماییم.

 

منبع:اداره کل حفاظت محیط زیست یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز