شما اینجا هستید
خبرهای مهم » سومین جشنواره “زعفران طلای سرخ” در بهاباد برگزار می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد از برگزاری سومین جشنواره استانی زعفران در بهاباد خبر داد و گفت‌: این جشنواره دهم و یازدهم آبانماه در بهاباد برگزار می‌شود.

یزدزیست / اکبر رحمتیان  در بهاباد اظهار داشت: شهرستان بهاباد یکی از قطب‌های فعال تولید زعفران در استان با سطح زیر کشتی معادل ۳۰۰هکتار است.

وی افزود: دومین جشنواره زعفران در افزایش کمی و کیفی این محصول کم آب‌خواه و سودآور، بر گزار شد و اثرات مثبتی نیز در این منطقه به همراه داشته و امید است سومین جشنواره طلای سرخ با اهدافی که دارد برگزار می‌شود.

رحمتیان تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان قطب فعال استان درزمینه تولید زعفران استان یزد و کشور است امیدواریم واحدهای فرآوری و صنایع تکمیلی این محصول نیز در راستای بهره‌بری این محصول سودآور در این منطقه ایجاد شود.

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد برگزاری غرفه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط و تور برداشت زعفران را از دیگر برنامه‌های این جشنواره دانست.

وی با بیان اینکه کاشت این محصول در بهاباد در دو نوبت انجام می‌شود و هر سال حدود ۵ هکتار به سطح زیر کشت آن افزوده می‌شود افزود: شهرستان بهاباد با ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت بزرگترین تولید کننده زعفران در استان یزد است.

وی ادامه داد: سومین جشنواره زعفران طلای سرخ در روزهای دهم و یازدهم ماه با حضور مسئولان استانی و کشوری به میزبانی شهرستان بهاباد برگزار شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز