شما اینجا هستید
خبرهای مهم » ۲۴۵ تن عسل در یزد تولید شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: ۲۴۵ تن عسل به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال تولید و روانه بازار مصرف شد.

به گزارش یزدزیست ، نادر سیلیم  در ابرکوه با اشاره به تلاش و فعالیت زنبورداران در ۶ ماهه نخست سال ۹۷اظهار داشت :با توجه به پایان فصل برداشت ،این میزان عسل از ۴۵ هزار واحد کلنی تولید و نسبت به سال قبل به دلیل تبعات خشکسالی سه درصد کاهش دارد.
سلیم افزود: عسل تولیدی استان به علت برخورداری از رطوبت پایین و تنوع گونه های گیاهی در مراتع از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است .
به گفته وی این محصول مقوی علاوه بر مصرف داخلی بخشی از آن به استان های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
معاون جهاد کشاورزی یزد ادامه داد: توسعه مناطق روستایی، وجود باغ ها و اراضی کشاورزی استان با روش علمی و آبیاری نوین ، زمینه خوبی برای اشتغال و پرورش زنبور و تولید عسل است.
این مسئول با بیان اینکه ۵۶۶ نفر در صنعت پرورش زنبور عسل فعالیت دارند خاطرنشان کرد: شهرستان های تفت و مهریز به عنوان رتبه نخست و دوم و از شهرستان های ابرکوه و اشکذر نیز مشترکا به عنوان سومین تولید کننده عسل استان یاد کرد .
معاون جهاد کشاورزی یزد بابیان اینکه ۶ هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم در تولید عسل فعالیت دارند افزود: متقاضیان پرورش عسل در روستاها و مناطق عشایری می توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی برای دریافت وام اشتغال اقدام کنند.
اراضی قابل کشاورزی استان یزد ۱۷۰ هزار هکتار است که به علت کمبود آب و تداوم ۲دهه خشکسالی، ۱۱۶ هزار هکتار آن به کشت انواع محصول زراعی و باغی اختصاص دارد.

 

منبع:سازمان جهاد کشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز