شما اینجا هستید
حیات وحش » ارتقاء منطقه شکار ممنوع کمکی به پناهگاه حیات وحش اتقاقی خوب برای محیط زیست شهرستان بهاباد-یزد

در دیدار فرماندار و رئیس و اعضای شورای شهر بهاباد با مدیرکل حفاظت محیط زیست دغدغه های زیست محیطی و درخواست مسؤولان شهرستان از اداره کل حفاظت محیط زیست طرح و بررسی شد.

به گزارش یزدزیست ، فرماندار و اعضای شورای شهر بهاباد در این دیدار ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، پیرامون مسائل زیست محیطی شهرستان از جمله ارتقای منطقه شکار ممنوع کمکی، کمبود نیروی انسانی در حوزه محیط زیست شهرستان و زیست بوم های متنوع و پتانسیل شهرستان در زمینه جذب گردشگران طبیعت با وی گفتگو نمودند.

خانی زاده در ادامه از مدیرکل محیط‌ زیست استان برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان برای سفر به بهاباد دعوت نمود.

پورملائی در این نشست ضمن تشکر از حضور فرماندار و رئیس و اعضای شورای شهر بهاباد گفت: خوشبختانه زیستگاه های شهرستان بهاباد یکی از مناطق بکر استان است و تنوع گونه های حیات وحش در منطقه و زیستگاه های بکر این شهرستان که یکی از بهترین زيستگاههاي گونه كمياب و ارزشمند يوزپلنگ آسيايي به شمار مي رود، موید این امر می باشد که مناطق تحت مدیریت شهرستان قابلیت این را دارد که ارتقا سطح حفاظتی داشته باشد و خوشبختانه این موضوع در حال تایید نهایی در شورای عالی محیط زیست است و ارتقا دو درجه ای از شکار ممنوع به پناهگاه حیات وحش اتفاق خوبی است که در این شهرستان رقم خواهد خورد.

 

 

منبع:اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز