شما اینجا هستید
روزنامه » عرضه روزانه ۱۰۰ کارتن تخم مرغ به بازار حاصل فعالیت دوباره مرغ کوهستان در دهستان شیرکوه

با تمهیدات صورت گرفته و تامین هزینه‌های تعمیر و نوسازی و همچنین سرمایه در گردش مورد نیاز (۱۰ میلیارد ریال) واحد تولید کننده تخم‌مرغ کوهستان در دهستان شیرکوه پس از سه سال تعطیلی به چرخه تولید و خدمت رسانی به مردم رسید.

به گزارش یزدزیست ، محمدرضا غفاریان کارشناس جهاد کشاورزی شیرکوه گفت: منطقه شیرکوه از لحاظ شرایط جغرافیایی و استراتژیک دارای شرایط مساعدی برای پرورش مرغ تخم گذار است و این واحد تولیدی روزانه ۱۰۰ کارتن تخم‌مرغ به بازار عرضه می‌نماید.

وی در ادامه افزود: از مشکلات اساسی تولیدکنندگان، بالا بودن قیمت نهاده‌های طیور و کمبود نقدینگی برای اجرای حداکثر ظرفیت تولید است. این واحد تولید تخم‌مرغ با چنین ظرفیتی در این دهستان بی‌نظیر است و از پروژه‌های مهم در تولید تخم‌مرغ در شهرستان تفت به شمار می‌رود که زمینه اشتغال ۱۸ نفر به صورت مستقیم را فراهم نموده است.

لازم به ذکر است که ۱۷ مهر ماه، روز جهانی تخم مرغ است و با شعار “کودکی با نشاط، بزرگسالی سالم با یک تخم مرغ در روز” نام گذاری شده است. تخم مرغ یکی از کامل‌ترین، ارزان‌ترین و فراوان‌ترین غذاهای پروتئینی است که بعد از شیر جایگاه دوم را در تغذیه اقشار جامعه می‌تواند داشته باشد. بدیهی است با شروع به کار مجدد این واحد بزرگ اقتصادی در این دهستان علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار موجب جلوگیری از مهاجرت بی رویه، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و حمایت از صنایع خواهد شد.

 

منبع:سازمان جهادکشاورزی استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز