شما اینجا هستید
گزارش ویژه » دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست با نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی

نیره پورملائی در اولین هفته های کاری خود در پست مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد با موسوی بیوکی نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد .

به گزارش یزدزیست ، در این دیدار پیرامون مسائل مربوط به محیط زیست استان، پتانسیل ها، مشکلات و چالشهایی که در این حوزه وجود دارد تبادل نظر صورت گرفت .

نماینده مردم شریف یزد و اشکذر با اشاره به تنوع زیست محیطی که در استان وجود دارد خاطر نشان کرد : میراث آب فعلی در پهنه سرزمین یزد به تنهایی جوابگوی وسعت و جمعیت امروز و جمعیتی که در حال افزایش است را ندارد و بایستی به فکر انتقال آب به یزد از منابع پایدار باشیم و به زودی شاهد اجرایی شدن خط انتقال آب از حوزه خلیج فارس باشیم .

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد ادامه داد : تغییرات اقلیمی که در منطقه در حال رخ دادن است بخشی از آن در کنترل و اراده بشر و بخشی از آن از دایره اختیارات بشری خارج است لیکن ما کلیه راههای که بتواند منابع آبی پایداری را برای یزد تامین نماید دنبال می کنیم.

موسوی در پایان صحبت های خود گفت: در یزد بایستی به نوعی بین محیط زیست و بهره برداری های انسانی تعادلی صورت گیرد تا این میراث طبیعی بدرستی بهره برداری، حفاظت و احیا شود.

نیره پورملائی در این دیدار با تشریح وضعیت محیط زیست استان بیان کرد: در حال حاضر ورود هوشیارانه سازمان صنعت و معدن در این عرصه می تواند از معضلات بیشتر در واگذاری معادن که ارزش اقتصادی کمی دارد بکاهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد در پایان از رئیس مجمع نمایندگان استان یزد جهت بازدید میدانی از مناطق تحت مدیریت دعوت بعمل آورد.

 

 

منبع:اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز