شما اینجا هستید
حیات وحش » لمس تخم پرندگان و نوزاد حیوانات ممنوع است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مردم در صورت مشاهده نوزادان حیات وحش و تخم پرندگان به آنها دست نزنند.
یزد زیست / تقی میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با نزدیک نشدن مردم به حیات وحش به علت فصل زایش اظهارکرد: فصل بهار فصل زاد آوری حیات وحش است و مردم در این فصل برای طبیعت گردی به دشت‌ها و کوه‌ها می‌روند.

وی با بیان اینکه مردم به هیچ عنوان بدون مجوز وارد مناطق حفاظت شده نشوند افزود: مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی محل زیست حیات وحش هستند. از مردم درخواست می‌کنیم به هیچ عنوان بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست وارد این مناطق نشوند.

میرزاکریمی گفت: در صورتی که مردم به مناطق آزاد نیز وارد می‌شوند، در صورت مشاهده نوزادان حیات وحش و به خصوص تخم پرندگان به هیج عنوان نزدیک نشوند و یا به آن‌ها دست نزنند.

وی ادامه داد: ممکن است برخی گونه های حیات وحش به ویژه کل و میش برای تهیه غذا از مناطق حفاظت شده خارج و به روستا‌ها و شهر‌ها هجوم آوردند. در صورت مشاهده به ماموران ومحیط بانان محیط زیست گزارش و یا با سامانه ۱۵۴۰ و همچنین شماره‌های ۷۷۳۵۹۵۶۴ -۷۷۳۵۵۷۸۱ یا ۸۲ اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: برخی از دوستداران طبیعت زمانی وارد عرصه‌های طبیعی می‌شوند اقدام به شکار و یا نگهداری حیات وحش می‌کنند که این خلاف و جرم محسوب می‌شود و با این افراد طبق قانون برخورد می‌کنیم.

 

منبع:سازمان حفاظت محیط زیست

 

یزد زیست: سایت خبری محیط زیست | محیط زیست|حیات وحش | منابع طبیعی| اکوتوریسم|صنعت سبز